Fratelli Poli

Klenoty Fratelli Poli

Fratelli Poli, respektive Fratelli Poli Armi je italská rodinná firma vyrábějící na zakázku tradiční ruční výrobou pracovní i luxusní dlouhé palné lovecké zbraně. Letos oslavuje firma 50 let svého trvání.

Její pušky jsou známé po celém světě svou mimořádnou kvalitou, precizním provedením a zpracováním, které vychází z požadavků toho kterého zákazníka. A samozřejmě také cenami, jež začínají na startovní čáře cca 4 000 Euro a v cíli dosahují až 70 i více tisíc Euro, / podle typu systému zbraně-  Holland Holland , Boss , a ceny rytiny od významných rytců.

Jsou zbraněmi i uměleckými díly

Firma vznikla v roce 1966 a dokázala i při svém zaměření na řemeslnou výrobu spojit nejstarší puškařské tradice s moderními zpracovatelskými technikami. Tímto spojením z její dílny vycházejí dlouhé palné zbraně jedinečného originálního provedení, přesné, výkonné a elegantní. Což je vskutku adrenalinová kombinace zrychlující dech nejen všem fajnšmekrům na takovéto zbraně, kteří si je mohou dovolit, ale i těm, kdo mají  hlouběji do kapsy leč musejí aspoň jednu vlastnit i kdyby se měli finančně zruinovat. Patří do kategorie srdcařů a paradoxně jej jich možná ještě více než těch prvních…

Výběrem a používáním materiálů nejvyšší kvality od oceli po dřevo vznikají ve Fratelli Poli velice sofistikované zbraně, které v tom nejluxusnějším provedení jsou zároveň z poloviny uměleckými díly, sběratelskými unikáty, jejichž vysoká cena zůstává konstantní nebo se s léty ještě navyšuje.

Také pro parcourové střelce

V prodejně firmy Renesance v pražských Vršovicích jsme se díky Bc. Radku Jirkovskému mohli seznámit s Václavem Vaňáčem, sportovním střelcem a dovozcem luxusních zbraní, jenž získal výhradní zastoupení firmy F.lli. Poli Armi. Nejen že tak prodejně Renesance přibyly do arsenálu dlouhých zbraní dvě brokovnice „ekonomické řady“ této značky, ale přibude jí i statut distributora a prodejce zbraní Fratelli Poli.

„Firma vytváří své zbraně jen v malých sériích, vyrábí dvojky systému Holland&Holland a nově přešla i na  sportovní brokové kozlice“, říká Václav Vaňáč. „Na trhu je spousta sportovních zbraní, jenže komerčně strojně a ve velkých objemech vyráběných, které je nutné mnohdy různě upravovat, například vyrobit novou celou pažbu  na míru střelci dle jeho požadavku. S tím souvisí další náklady.

Filozofie firmy Fratelli Poli je, že každému střelci postaví za rozumnou cenu ručně vyrobenou zbraň na disciplínu parcour. Skeetu a trapu vévodí značky Beretta a Perazzi. Parcour coby imitace lovu se stává stále více populární disciplínou i v Čechách, základna těchto střelců je veliká, roste, ale chybějí kvalitní flinty. A tak i na můj popud coby sportovního střelce již v Poli Armi připravují do výroby i pušky pro tuto oblíbenou střeleckou disciplínu.“

Kozlice Diamond

Brokové kozlice Diamond v rážích 12, 20, 28, .410  patří k vrcholům technologie a stylu firmy Fratelli Poli. Každý její díl je vyroben z jednoho kusu materiálu, což ve výsledku zaručuje maximální kvalitu, přesnost a mechanickou odolnost jednotlivých částí, součástí a tedy celé zbraně. Pažby jsou vyrobeny striktně z ořechu třídy Exhibition, leštěny technikou „Tru Oil“ a rýhovány ručně s roztečí 0,8 milimetru. Hlavně z demibloku z molybdenové oceli jsou vyrobené ručním tažením a sletované slitinou stříbra, díky čemuž nedochází k molekulární změně v materiálu. Kozlice disponuje systémem Boss, jenž dovoluje nižší baskuli a zvýrazňuje celkovou linearitu a subtilitu zbraně.

„Systém Boss v podstatě dělá zbraň nezničitelnou, součástky systému uzamčení se jen velmi těžko se opotřebovávají. Jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů, které po sobě kloužou, ke konzervaci se používají speciální tuky. Prakticky nepoznáte, jestli má puška vystřeleno deset nebo sto tisíc ran,“ doplňuje k tomu  Radek Jirkovský.

Celkový harmonický vzhled kozlice Diamond pak dotváří zaoblení baskule. Od ostatních modelů odlišuje tuto zbraň vyjímatelná baterie typu  Holland&Holland. Rytiny na bočních deskách a dalších kovových částech jsou výlučně individuální podle požadavků. zákazníka, vytvořené ručně renomovanými mistry rytci volenými podle požadovaného typu rytiny. Kozlice .410  je určená pro lov, má hlavně dlouhé 82 centimetrů a hmotnost 2,45 kg. Vyrobit jí trvá ve firmě Fratelli Poli jeden celý rok, což je ještě velmi přijatelná doba.

Dvojka Ametist

Brokovou kozlici Diamond Extra se systémem Boss jsme si mohli prohlédnout i v ráži 12/70,  hlavněmi o délce 74 centimetrů a hmotnosti 3,40 kg. A do třetice pak i  luxusnější provedení  brokovnice dvojky v ráži 12/70,  označované jako  AMETIST. Vyrábí se v  rážích 12, 16, 20, 28 a 410. Má systém Holland&Holland, hlavně dlouhé 72 centimetrů, lze je ale mít v jakékoliv délce kterou si zákazník zvolí.

Hybridní kombinace, rytečtí mistři
„Fratelli Poli je také známá tím, že na zakázku vyrobí brokovnici s každou hlavní jiné ráže, takže mohou existovat dvojky například i pušky třeba s pravou hlavní ve dvacítce a s levou ve dvanáctce 12/20 nebo v ráži 20/410, 12/410 a tak dále, prostě na přání. V podstatě hybridy, které nikdo jiný nedělá  Dělají například také  pušku na špačky nebo pro slabší střelce lidově řečeno „s rozjetými laufy“, kdy spoušť odpaluje obě hlavně a výstřel pokryje  broky hektar,“ říká s úsměvem Václav Vaňáč. A nedělá si ani moc legraci. Pušku prý přiveze a představíme si jí.

Rytiny pro pušky F.lli.Poli Armi obstarávají mistři rytci zvučných jmen, jakými jsou například Diego Bonzi, Volpi, Terzi, Pedersolli a další významní rytci. Podle toho, jakou si zákazník zvolí, zda třeba plastickou nebo decentní čárovou – každý rytec umí to své. Bonzi je třeba známý tím, že dělá rytiny typu Michalangelo, tedy že v podstatě vytváří na zbraních složité obrazy.

Pušky této značky výrobce na přání doladí i váhově, je-li zbraň pro někoho lehká nebo těžká a podobně. Podle toho, jak dlouhé a tedy i těžké budou hlavně se vybírá i hustota a tedy hmotnost dřeva použitého na pažbu.

Firma je proslulá též tím, že dokáže postavit zbraň i pro střelce s různými zdravotními hendikepy, což její již tak vysoké renomé jen ještě umocňuje i po společenské stránce.

Fratelli Poli Extra Parcour

„Tím, že rozšíříme náš sortiment o značku Fratelli Poli Armi chceme českým lovcům a v budoucnu třeba i sportovním střelcům nabídnout zbraně, které jsou sice drahé, ale velice kvalitní a tvoří vlastně na našem trhu díru. Jsou ručně dělané a proto jich je málo, jsou určené pro bohatší klientelu. V nabídce  ale máme i pušky takzvané „ekonomické“ třídy, jak to nazývají Italové, které nám přivezl Václav Vaňáč a u nichž nyní začínáme na cenách 6500 – 7500 Euro. Vypadají velice pěkně takže výraz ekonomická třída je spíš k pousmání.  Mají dřevo, jenž je na našem trhu velice exkluzivní a líbivé a které firma Fratelli Poli ale dává i na zbraně standardní. Když si zákazník stanoví nějakou sumu peněz, podle ní jsme mu schopni vybrat kvalitní a pěknou zbraň v rozmezí řekněme již od plus mínus 4000 Euro a výše samozřejmě“.

Broková kozlice Diamond v ráži 12/70 se sytémem Boss, hlavně demiblok o délce 74 centimetrů, hmotnost 3,40 kg. Zajímavé je i to, že firma dělá pušky těžké tak, jak si kdo přeje.

Příslušenství: olejíček, čištění,

Z jednoho kusu je vyrobena i odnímatelná platforma spoušťového a bicího systému, který připomíná strojek švýcarských hodinek

Václav Vaňáč na závěr našeho prvního seznámení s puškami italské firmy Fratelli Poli Armi, které, jak slíbil, určitě není poslední, řekl, že zhruba někdy v srpnu bude představena nová zbraň v ráži 12/76 s názvem Extra Parcour. Jak už název napovídá půjde o robustní sportovní parcourovou kozlici se stavitelnou pažbou a dělanou zákazníkům přímo na míru, kterou si vyzkoušíme v praxi.

Kontakt: Václav Vaňáč, tel.: 603491934, e-mail: vaclav.vanac@gmail.com

Text: Jiří Knotek

Foto: Martin Jansa

Foto:

Fratelli Poli

Václav Vaňáč, dovozce luxusních zbraní s výhradním zastoupením firmy Fratelli Poli a Radek Jirkovký z pražské firmy Renesance

DSC_0669

Broková dvojka Ametist 12/70 patří k těm středně drahým zbraním z dílny Poli Armi – 49 000 Euro

IMG-20160622-WA0008

Ametist má jemnou krásně zpracovanou rytinu s loveckými motivy

DSC_0692

Hlavně jsou vyráběny z jednoho kusu materiálu metodou tažení

IMG-20160622-WA0006

Ruční práce, výběr jen těch nejlepších materiálů a pečlivé zpracování jsou patrné i na dvojce Ametist

DSC_0710

Broková kozlice Diamond v ráži 410/70 patří k tomu nejlepšímu, co z dílny Fratelli Armi může vyjít. Tato supersubtilní puška s hmotností kolem 2,5 kilogramů potvrzuje to, že mnohé zbraně této firmy jsou též z poloviny uměleckými díly

DSC_0745

Pamatováno je na vše – i na takový detail jakým je odklápěcí ploška na předpažbí, jenž zabraňuje při zavírání zlomené zbraně přiskřípnutí střelcovy ruky pokud pušku špatně drží

IMG-20160622-WA0000

Kozlice Diamond je zdobená nádhernou uměleckou stylovou rytinu

DSC_0751

Hlavně kozlice Diamond z molybdenové oceli jsou sletované slitinou stříbra

IMG-20160622-WA0005

Otevřená kozlice Diamond jen dokládá stoprocentní preciznost, s níž jsou zpracované všechny díly a součásti

IMG-20160622-WA0003     DSC_0773

Stejně jako všechny zbraně F.lli.Poli Armi je dodávána i kozlice Diamond Extra ráže 12/70. Její příslušenství tvoří i  fosforbronzový kartáč pro čištění komor potažený 24 karátovým zlatem

IMG-20160622-WA0007     DSC_0791

V detailu blok hlavňového svazku s uzamykasím systémem Boss a vnitní část baskule kozlice Diamond Extra

IMG-20160622-WA0002     IMG-20160622-WA0008

Preciznost a krása technická i rytecká jdou v souladu

IMG-20160622-WA0001

Bicí a spoušťový mechanismus obou Diamondů se podobají chodem i zpracováním strojku švýcarských hodinek

IMG-20160622-WA0004

Dva Diamondy – nahoře subtilní čtyři sta desítka, dole robustnější dvanáctka

We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners.
Cookies settings
Accept
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Privacy Policy

What information do we collect?

We collect information from you when you register on our site or place an order. When ordering or registering on our site, as appropriate, you may be asked to enter your: name, e-mail address or mailing address.

What do we use your information for?

Any of the information we collect from you may be used in one of the following ways: To personalize your experience (your information helps us to better respond to your individual needs) To improve our website (we continually strive to improve our website offerings based on the information and feedback we receive from you) To improve customer service (your information helps us to more effectively respond to your customer service requests and support needs) To process transactions Your information, whether public or private, will not be sold, exchanged, transferred, or given to any other company for any reason whatsoever, without your consent, other than for the express purpose of delivering the purchased product or service requested. To administer a contest, promotion, survey or other site feature To send periodic emails The email address you provide for order processing, will only be used to send you information and updates pertaining to your order.

How do we protect your information?

We implement a variety of security measures to maintain the safety of your personal information when you place an order or enter, submit, or access your personal information. We offer the use of a secure server. All supplied sensitive/credit information is transmitted via Secure Socket Layer (SSL) technology and then encrypted into our Payment gateway providers database only to be accessible by those authorized with special access rights to such systems, and are required to?keep the information confidential. After a transaction, your private information (credit cards, social security numbers, financials, etc.) will not be kept on file for more than 60 days.

Do we use cookies?

Yes (Cookies are small files that a site or its service provider transfers to your computers hard drive through your Web browser (if you allow) that enables the sites or service providers systems to recognize your browser and capture and remember certain information We use cookies to help us remember and process the items in your shopping cart, understand and save your preferences for future visits, keep track of advertisements and compile aggregate data about site traffic and site interaction so that we can offer better site experiences and tools in the future. We may contract with third-party service providers to assist us in better understanding our site visitors. These service providers are not permitted to use the information collected on our behalf except to help us conduct and improve our business. If you prefer, you can choose to have your computer warn you each time a cookie is being sent, or you can choose to turn off all cookies via your browser settings. Like most websites, if you turn your cookies off, some of our services may not function properly. However, you can still place orders by contacting customer service. Google Analytics We use Google Analytics on our sites for anonymous reporting of site usage and for advertising on the site. If you would like to opt-out of Google Analytics monitoring your behaviour on our sites please use this link (https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/)

Do we disclose any information to outside parties?

We do not sell, trade, or otherwise transfer to outside parties your personally identifiable information. This does not include trusted third parties who assist us in operating our website, conducting our business, or servicing you, so long as those parties agree to keep this information confidential. We may also release your information when we believe release is appropriate to comply with the law, enforce our site policies, or protect ours or others rights, property, or safety. However, non-personally identifiable visitor information may be provided to other parties for marketing, advertising, or other uses.

Registration

The minimum information we need to register you is your name, email address and a password. We will ask you more questions for different services, including sales promotions. Unless we say otherwise, you have to answer all the registration questions. We may also ask some other, voluntary questions during registration for certain services (for example, professional networks) so we can gain a clearer understanding of who you are. This also allows us to personalise services for you. To assist us in our marketing, in addition to the data that you provide to us if you register, we may also obtain data from trusted third parties to help us understand what you might be interested in. This ‘profiling’ information is produced from a variety of sources, including publicly available data (such as the electoral roll) or from sources such as surveys and polls where you have given your permission for your data to be shared. You can choose not to have such data shared with the Guardian from these sources by logging into your account and changing the settings in the privacy section. After you have registered, and with your permission, we may send you emails we think may interest you. Newsletters may be personalised based on what you have been reading on theguardian.com. At any time you can decide not to receive these emails and will be able to ‘unsubscribe’. Logging in using social networking credentials If you log-in to our sites using a Facebook log-in, you are granting permission to Facebook to share your user details with us. This will include your name, email address, date of birth and location which will then be used to form a Guardian identity. You can also use your picture from Facebook as part of your profile. This will also allow us and Facebook to share your, networks, user ID and any other information you choose to share according to your Facebook account settings. If you remove the Guardian app from your Facebook settings, we will no longer have access to this information. If you log-in to our sites using a Google log-in, you grant permission to Google to share your user details with us. This will include your name, email address, date of birth, sex and location which we will then use to form a Guardian identity. You may use your picture from Google as part of your profile. This also allows us to share your networks, user ID and any other information you choose to share according to your Google account settings. If you remove the Guardian from your Google settings, we will no longer have access to this information. If you log-in to our sites using a twitter log-in, we receive your avatar (the small picture that appears next to your tweets) and twitter username.

Children’s Online Privacy Protection Act Compliance

We are in compliance with the requirements of COPPA (Childrens Online Privacy Protection Act), we do not collect any information from anyone under 13 years of age. Our website, products and services are all directed to people who are at least 13 years old or older.

Updating your personal information

We offer a ‘My details’ page (also known as Dashboard), where you can update your personal information at any time, and change your marketing preferences. You can get to this page from most pages on the site – simply click on the ‘My details’ link at the top of the screen when you are signed in.

Online Privacy Policy Only

This online privacy policy applies only to information collected through our website and not to information collected offline.

Your Consent

By using our site, you consent to our privacy policy.

Changes to our Privacy Policy

If we decide to change our privacy policy, we will post those changes on this page.
Save settings
Cookies settings

Powered by themekiller.com