Montáže od firmy ZIEGLER

Montáže od firmy ZIEGLER

Německá kvalita a přesnost.

Německá firma ZIEGLER – PRAZISION STILE byla založena v roce 1992 na základě svého velkého Know-How při výrobě a zhotovování vysoce precizních a přesných dílů. K výrobě svých produktů využívají moderní technologie a materiály jak tradiční vysoce legované oceli ale i letecký hliník, kovaný dural, materiály z uhlíkových vláken či sklo. Výrobky jsou opracovávány a vyráběny na nejmodernějších strojích CNC-5 Achs speciální frézovací technikou.

Svojí přesností a kvalitou vyrobených produktů si firma zasloužila pozornost i v kolotoči Formule 1. V současné době dodává speciální díly a součástky několika renomovaným stájím pro jejich extrémně namáhané vozy.

A jelikož majitel firmy je náruživý lovec, byla jen otázka času, kdy se zkušenosti a schopnosti firmy promítnou do oblasti puškařské či zbrojní techniky. Firma se inspirovala ve výrobě montáží zaměřovacích dalekohledů a kolimátorů podle starých puškařů individuálně ručně vyráběných tak zvaných suhlských klapkových či nožičkových montáží. Vývojem a testováním, vznikly dva základní modely montáží, využívající přední či zadní části montáže k upevnění optiky do uzamykacích kamenů. Svou přesností a vhodným výběrem nejkvalitnějších materiálů vznikla montáž, která splňuje všechny atributy moderní, přesné a spolehlivě rychle vyměnitelné montáže se 100% zárukou přesného zásahu s neomezeným počtem výměny či demontáže. Díky pružnosti a kreativitě firmy se vyrábějí montáže na všechny možné typy a modely zbraní známých výrobců, např. Sauer, Browning, Sako, Benelli, Heckler@Koch, Česká Zbrojovka, Merkel, Tika, Mauser atd. Díky své eleganci a klasickému vzhledu jsou vhodné i na zbraně kombinované starší výroby, především trojáky a kulobroky, na které se nehodí moderní weavrové lišty umožňující rychlou a přesnou demontáž.

Jak jsem se zmínil o weavrové liště, všichni víme, že se jedná o velice přesný a spolehlivý systém montáže optického zařízení vhodný spíš pro sportovní či vojenské zbraně, pro lovecké účely né tak tradiční, ale i v tomto směru má f. ZIEGLER veliký úspěch. V roce 2013 na výstavě IWA představila systém montáží uchycení puškohledů na weaver lišty, které zaujaly odborníky především z řad policie a speciálních vojenských jednotek. Při testování na útočných a taktických zbraních těchto složek se velice dobře osvědčily a například Francouzská speciální protiteroristická jednotka již má těmito montážemi své zbraně osazeny. Na tyto speciální montáže jsou použity materiály High-Technologi  s 3-4 x vyšší pevností a odolností než normální ocelové materiály.

Montáže jsou dodávány kompletní, včetně šroubků k upevnění uzamykacích kamenů ve speciálních blistrech na konkrétní typy a modely zbraní. V provedení upevňovacích kroužků o průměru tubusů  24,5mm a 30mm, montáží na šínové puškohledy Swarovski či Zeiss, možnosti upevnění sedel na kombinované zbraně, včetně uzamykacích plotniček a velká škála průměrů upevňujících montáží na objektivy puškohledů.

Bližší informace získáte v pražské firmě Renesance, výhradního prodejce pro českou republiku, kde si můžete tyto montáže zakoupit, popřípadě nechat zbraň osadit a nastřelit.

Powered by themekiller.com